10 דרכים לשבור את תקרת הזכוכית בריקוד ולהתקדם לשלבים הבאים

לשבור את תקרת הזכוכית בריקוד

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

10 דרכים להשתפר בריקוד הזוגי הלטיני ולהתקדם לשלבים הבאים

אתם רוקדים סלסה או בצ'אטה כבר תקופה ומרגישים שמשהו תקוע ולא מתקדמים?

הגעתם לרמה הכי מתקדמת במועדון הסלסה בו אתם רוקדים ואתם מרגישים שהשיעורים כבר לא ממש מחדשים לכם ובא לכם יותר?

הגיע הזמן לשבור את תקרת הזכוכית שהגעתם אליה!!!

 

במסגרת רוב מועדוני הסלסה והבצ'אטה היום אפשר ללמוד שיעורי סלסה לפי רמות אבל עדיין אתם מוגבלים מבחינת פוטנציאל ורמת ההתקדמות שלכם. בין אם זה בגלל אופי השיעורים, עם התחלופה המרובה בתלמידים שלא תמיד ברמה מתאימה, יחס מספרי של מדריך-תלמידים, יכול להיות מקצועיות המדריך ולפעמים גם חוסר איזון בקבוצות.

 

מה אתם יכולים לעשות כדי לעשות את קפיצת המדרגה בריקוד שלכם ולעלות כמה וכמה רמות למעלה?

הכנתי לכם 10 טיפים של אלופים שירימו אתכם לרמות הבאות בריקוד הזוגי:

1. לצלם את עצמכם רוקדים

כשתראו את הריקוד שלכם מהצד תשימו לב להרבה דברים שלא ראיתם בשוטף, בין אם לחיוב ובין אם נקודות שתרצו לחזק ולשפר. תרשמו לעצמכם בצד את הדגשים האלו ומשם תתחילו לעבוד. 

מידיי פעם תצלמו ותוכלו לעקוב אחרי התהליך ולקבל את הפידבק החיצוני הזה שקשה לנו מאוד לראות ולשים לב אליו בזמן הריקוד.

2. חוזקה של השרשרת נמדד בחוליה החלשה שלה

אחרי שמצאתם את נקודות החולשה שלכם, בין אם בצילום או שהן ברורות לכם, תתחילו מלחזק את הנקודות האלו. שם אתם נופלים כשאתם נכנסים ללחץ ובשירים מהירים. 

בין אם זו הטכניקה, היציבה והיציבות, הסטייל, הקצב, העברת המשקל – לרוב נרגיש בחסרון בזמן ריקודים מהירים שם הפעם יבוא ליידי ביטוי באופן משמעותי יותר. תתחילו לחזק את המקומות האלו וכל התחושה שלכם בריקוד תשתפר.

תקדישו את הזמן לעבודה אישית עצמאית, אפיל אם זה 5-10 דקות ביום. זה יעשה הבדל משמעותי.

3. בקשו פידבק מהפרטנר/ית שלכם

רקדתם ריקוד והייתה לכם כימייה טובה עם מישהו? אל תתביישו ובקשו מהם 2-3 דגשים שלדעתם תוכלו לשפר. מה הם אהבו בריקוד שלכם, מה הייתם יכולים לעשות שהיה הופך את הריקוד ליותר נעים, זורם, ברור מצדכם.  

אתם יכולים גם לשאול באופן ספציפי לגבי הנושא שתרצו לעבוד עליו כמו, כמה ברורה ועדינה הייתה ההובלה? האם נתתי לך להוביל כמו שצריך?

4. תרקדו עם כמה שיותר אנשים חדשים ובמגוון רמות

כל אדם חדש שנרקוד איתו ידרוש מאיתנו להתאים את עצמנו לריקוד המשותף. ככל שנתנסה בהתאמה ליותר רקדנים מבחינת עוצמת המתח, אוצר התנועות, הסטייל, שמירת המסגרת ועוד, ככה נשתפר ברחבת הריקודים.

5. כנסו לשיעורים בתפקיד המין השני

אפילו אם תחזרו לשיעורי הבסיס וטפסו למעלה. אתם לא מבינים כמה לומדים מלהיות בצד השני. רק כשאתם נמצאים בנעליים של מישהו אתם באמת מבינים אותו ואת הצרכים שלו, כנ"ל בריקוד. 

זה יתרום להבנה הכללית שלכם את הריקוד וגם תדעו איך זה מרגיש להיות שם ותתאימו אות ההובלה/ המעקב שלכם ותרקדו כמו שהייתם רוצים שירקדו אתכם.

6. הצטרפו לקבוצת אימון/ להקה/ תתחרו

העבודה המכוונת לקראת מטרה מוגדרת עוזרת לנו להתמקד ולדחוף את עצמנו קדימה. עבודה כזו תחזק אתכם כרקדנים ותיתן לכם מסגרת מהנה.

אנחנו משפרים דרכה את הטכניקה, המהירות, הסטייל, אוצר התנועות, מיומנויות כמו עמידת בלחץ, נראות מול קהל, מוזיקליות ועוד. 

7. שיעורים פרטיים

לא משנה כמה טובים יהיו המדריכים, יש גבול למה שהם יכולים לתת לכם במסגרת קבוצתית. כשאתם לוקחים שיעור פרטי אתם מתמקדים בצרכים שלכם, עובדים בקצב שלכם, עם הכוונה ופידבק שמותאמים 100% לכם. חשוב שתבחרו מורה שאתם מתחברים אליו בסגנון הריקוד וברמה האישית.

אני יכולה להעיד באופן אישי שאת השיעורים הכי משמעותיים שלי בסלסה למדתי במסגרת שיעור פרטי שהפיל לי אסימונים ונתן לי את התובנות שהייתי צריכה. כמורה זה מדהים לראות את קפיצת המדרגה שכמה שיעורים פרטיים עושים לרקדנ/ית שלא התנסו בפרטיים לפני כן.

לפרטים נוספים אודות  שיעורים פרטיים בריקוד כאן בקישור

8. קחו קורסים ממוקדים

קורסי סטייל, טכניקה, מוזיקליות, כל דבר שיכול להעשיר אתכם מעבר, ועם תהליכים שיתנו לכם עומק נוסף. נסו מגוון מורים וגישות וככה גם תעשירו את אוצר התנועות והשיטות.

לפרטים אודות אתגר ליידי סטייל לטיני אונליין לחצו כאן

9. תתחילו להתמקד במוזיקה בריקוד ולהקשיב לה יותר

נסו להרגיש איך אתם מצליחים לרקוד את המוזיקה ולא רק לרקוד בקצב שלה. נסו לבטא את המוזיקה דרך הריקוד. 

תתמקדו בכלים השונים, תקשיבו למבנה השיר ולחלקים החוזרים ותלמדו לצפות מה הולך להגיע. השינוי התפישתי הזה יהפוך אתכם לרקדנים מוזיקליים משמעותית 

10. למשקיענים ובליינים - פסטיבלים!

תסעו לפסטיבלי סלסה ובצ'אטה בארץ ובחו"ל. תקחו סדנאות גם בסגנונות שונים, תרקדו עם כמה שיותר אנשים מכמה שיותר מקומות. מעבר להנאה המטורפת זה יפתח אתכם בכל-כך הרבה רמות שקשה לדמיין (זהירות! זה ממכר!)

 

אם תעשו אפילו 1-2 מהסעיפים האלו כבר תרגישו את הקפיצה בריקוד. אני אשמח לעזור, לכוון ולהמליץ אם אתם מתלבטים מה הדרך הנכונה וכמובן שאשמח לתת פרטים אם תרצו לשמוע עוד על שיעורם פרטיים.

אם יש עוד משהו שעזר לכם להתקדם, אשמח שתשתפו אותי כאן בתגובה

תרקדו, תעופו, והכי חשוב תהנו!

שקד

סדנת סלסה זוגית ליום הנישואין

פעולה לאוטומטית לריקוד

סדנת ריקוד זוגית

איך לרקוד בחתונה

סלסה תל אביב, ריקודי סלסה תל אביב

סלסה תל אביב

סלסה תל אביב  חולמים ללמוד את הריקוד הלטיני הקצבי, החושני והשמח שכבש את העולם? אין מקום טוב יותר ללמוד בו סלסה בארץ מאשר העיר שהיא

קרא עוד »
שיעורי ריקוד לזוגות,ריקודי זוגות,ריקוד זוגי

שיעורי ריקוד לזוגות

שיעורי ריקוד לזוגות – התחליף המהנה לטיפול זוגי לחיזוק הקשר ריקודי זוגות: מחקרים רבים מראים כי רבים מהזוגות כיום סובלים מקשיים בתקשורת הזוגית, הבנה הדדית

קרא עוד »
מתחילים לרקוד סלסה

מתחילים לרקוד סלסה

מתחילים לרקוד סלסה? בין אם למדתם את הצעדים הראשונים או שאתם רוקדים כבר כמה חודשים הכנתי לכם טיפים של אלופים שיעזרו לכם להתקדם בריקוד ולהנות

קרא עוד »
סדנאות ריקוד לטיני

סדנאות ריקוד לטיני

איך סדנת ריקוד לטיני יכולה לשדרג את האווירה והביצועים בארגון שלכם? בתוך השגרה ולחץ העבודה היומיומיים, לפעמים אנחנו שוכחים כמה חשוב לתת לעובדים שלנו הזדמנות

קרא עוד »

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם